Мовленнєва вправність – запорука успіху в професійній діяльності

Мова дозволяє нам пізнавати й досліджувати світ, навчатися й передавати свої знання, виражати почуття, емоції, думки, ідеї. Мова ідентифікує нас з-поміж інших, дає змогу спілкуватися в різних ситуаціях, творити науку, культуру…

Цьогоріч вперше за багато років українську мову за професійним спрямуванням опановують здобувачі найвищого, третього освітньо-наукового рівня вищої освіти – доктора філософії – аспіранти другого року навчання.

У медичній галузі функціонування української мови вивчається у різних аспектах: професійно-науковому, професійно-клінічному, національно-патріотичному тощо. Аспіранти мають змогу закріпити свої базові знання з української мови за професійним спрямуванням, відшліфувати комунікативні навички, а також дізнатися про зміни в новому українському правописі (2019), заглибитися в теорію наукового тексту, з′ясувати труднощі побудови дисертаційного дослідження, правильність оформлення літературних джерел та ін.

Заняття відбуваються у формі дискусії, конструктивного діалогу, самоперевірки знань тощо. Для опанування навичок роботи з пошуку літератури для дисертаційного дослідження одне із занять було проведено у читальній залі наукової бібліотеки, також аспіранти другого року навчання відвідали виставку, приурочену 80-річчю БДМУ.

Інформацію підготували доценти ЗВО кафедри суспільних наук та українознавства Лариса Шутак та Алла Ткач